Policjanci z Jarocina ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. 38-latek już usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 5 lat.
Zgłoszenie kradzieży
27 kwietnia do komendy w Jarocinie zgłosiła się mieszkanka, która poinformowała o kradzieży jednośladu. Kobieta powiedziała, że dwa dni wcześniej zostawiła rower w garażu przy swojej kamienicy. Garaż nie był zamknięty na kłódkę. Sprawca wykorzystał tę okazję i ukradł jej dopiero co kupiony rower o wartości 1 500 zł.
Policja szuka roweru
Funkcjonariusze natychmiast sprawdzili monitoringi, lombardy i skup złomu. Niestety, nigdzie nie natrafili na skradziony jednoślad. Czynności operacyjne przyniosły jednak przełom. Policjanci namierzyli podejrzanego – 38-letniego mężczyznę, mieszkańca Jarocina.
Zatrzymanie i zarzut
38-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania mieszkania nie znaleziono roweru. Mężczyzna przyznał się do winy i zeznał, że sprzedał rower przypadkowej osobie na ulicy za 200 zł. Usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.