Strona główna » Zielony gest w Poznaniu: oddaj śmieci, odbierz krzew owocowy 14 maja

Zielony gest w Poznaniu: oddaj śmieci, odbierz krzew owocowy 14 maja

by poznan

14 maja w godzinach 8:00–16:00 na poznańskich Gratowiskach odbędzie się akcja „Zielony gest”. Każdy, kto dostarczy odpady do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), otrzyma sadzonkę krzewu owocowego. Wśród roślin znajdą się agrest, malina, porzeczka, jeżyna, jagoda i żurawina. Liczba sadzonek jest ograniczona – decyduje kolejność przybycia.

Oprócz sadzonek uczestnicy mogą odebrać ekologiczne gadżety. Organizatorami są Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu oraz portal Edu4Eco.pl. Adresy wszystkich poznańskich Gratowisk dostępne są na stronie internetowej Zakładu.