Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk kolejny raz dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ramach 34. Finału WOŚP można wylicytować spotkanie przy kawie z wojewodą oraz unikatowe pióro z okazji 1000-lecia koronacji pierwszych królów Polski. Zwycięzca licytacji otrzyma oba te wyjątkowe przedmioty. Aukcję wystawił Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej.
Pióro wieczne z kolekcji Kamienie Polskie prezentuje klasyczną formę ozdobioną bursztynem z Morza Bałtyckiego. Bursztyn wieńczy koronę – symbol koronacji z 1025 roku. Pióro wydano w limitowanej wersji 75 sztuk, co czyni je prawdziwym rarytasem.
„Nikt nie potrafi oddać ducha solidarności lepiej niż polskie społeczeństwo. Każdego roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tego najlepszym dowodem” – mówi wojewoda Agata Sobczyk. – „Zapraszam Wielkopolanki i Wielkopolan do udziału w licytacjach i wspierania WOŚP. Wspólnie pokażmy siłę naszego regionu, wspierając ten ważny cel”.
Cel 34. Finału WOŚP
34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 25 stycznia 2026 roku. Celem jest wsparcie diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u najmłodszych pacjentów. Mottem zbiórki jest hasło „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”.