Strona główna » W Poznaniu ślubował nowy strażak – czeka go szkolenie w Bydgoszczy

W Poznaniu ślubował nowy strażak – czeka go szkolenie w Bydgoszczy

by poznan

22 maja 2026 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowanie złożył jeden nowo przyjęty funkcjonariusz. Akt ślubowania przyjął zastępca komendanta miejskiego PSP st. bryg. Grzegorz Banaszak w obecności dowódcy JRG 6 mł. bryg. Tomasza Otłowskiego. To chwila, która na zawsze zostaje w pamięci każdego strażaka.

Ślubowanie strażackie to uroczyste zobowiązanie do wiernej służby Ojczyźnie i społeczeństwu, gotowości do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi oraz przestrzegania zasad etyki zawodowej.

Dlaczego przysięga strażaka jest tak ważna?

Złożenie roty ślubowania symbolizuje pełne włączenie do służby, która od pokoleń cieszy się ogromnym zaufaniem społecznym i stanowi istotny filar systemu bezpieczeństwa państwa.

Nowo przyjęty funkcjonariusz już 25 maja rozpocznie szkolenie podstawowe w zawodzie strażak w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Po jego ukończeniu zostanie skierowany do pełnienia służby w JRG nr 6.

Zastępca komendanta miejskiego PSP w Poznaniu złożył strażakowi gratulacje, życząc mu bezpiecznej służby, wytrwałości i wielu sukcesów zawodowych w realizacji misji ochrony życia, zdrowia i mienia obywateli.