Na co dzień działają razem na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Wielkopolski. Teraz mogą sprawdzić się w sportowych zmaganiach na piłkarskim boisku.
W dniach 21 – 23 kwietnia 2026 roku w Jarocinie odbywa się I Wielkopolski Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Służb Mundurowych. 23 drużyny z całej Polski powalczą o Puchar Komendanta Głównego Policji. W otwarciu turnieju uczestniczył II wicewojewoda wielkopolski Jarosław Maciejewski.
Turniej został objęty honorowym patronatem m.in. Komendanta Głównego Policji, Wojewody Wielkopolskiego, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.
Więcej niż sport
Obok rywalizacji w duchu sportowej konkurencji, turniej jest okazją do integracji środowiska służb, wymiany doświadczeń oraz budowania wzajemnych relacji. Wydarzenie promuje również aktywność fizyczną i zdrowy styl życia jako istotny element codziennej służby.
Dla „Zakątka Weteranów”
Inicjatywa jest kolejnym przykładem, że sport potrafi łączyć ludzi w słusznym celu – dochód z turnieju zostanie przeznaczony na wsparcie działalności Stowarzyszenia „Zakątek Weteranów”, domu spokojnej starości dla emerytowanych psów i koni, które wspierały służby mundurowe w zapewnianiu bezpieczeństwa obywatelom.