Strona główna » Trzy miesiące aresztu dla stalkera z Koła który groził byłej partnerce śmiercią

Trzy miesiące aresztu dla stalkera z Koła który groził byłej partnerce śmiercią

by poznan

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 48-letniego mężczyznę, który od dłuższego czasu uporczywie nękał swoją byłą partnerkę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i funkcjonariuszy, decydując o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy. Mieszkaniec Koła usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Czy to koniec koszmaru, który rozgrywał się za zamkniętymi drzwiami?

Koszmar w wiadomościach i telefonach

Z ustaleń śledczych wynika, że 48-latek stosował wobec kobiety przemoc psychiczną na szeroką skalę. Jego działania polegały między innymi na wysyłaniu licznych wiadomości tekstowych oraz wielokrotnych próbach nawiązywania połączeń telefonicznych. Zachowanie to nie ograniczało się jednak tylko do nachalnego kontaktu. Mężczyzna kierował wobec byłej partnerki groźby utraty życia i zdrowia, a także straszył popełnieniem samobójstwa. Swoim postępowaniem naraził ją na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Szybka reakcja i wniosek o areszt

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-letniemu mieszkańcowi Koła poważnych zarzutów. Zarówno prokurator, jak i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole nie mieli wątpliwości, że konieczna jest izolacja podejrzanego. Sąd podzielił tę argumentację, stosując wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego tymczasowego aresztu.

Przypominamy, że przemoc nie zawsze pozostawia widoczne ślady. Nękanie, groźby, ciągłe telefony, wiadomości czy zastraszanie również są formą przemocy i mogą mieć bardzo poważne skutki dla osób pokrzywdzonych. Osoby doświadczające przemocy lub uporczywego nękania nie powinny pozostawać z tym same. Każdą taką sytuację należy jak najszybciej zgłaszać Policji. Szybka reakcja może zapobiec tragedii i pozwala skutecznie chronić osoby pokrzywdzone.