Strona główna » Szkolna wycieczka bez jednego kierowcy bo w autokarze siedział poszukiwany

Szkolna wycieczka bez jednego kierowcy bo w autokarze siedział poszukiwany

by poznan

Policjanci z jarocińskiej drogówki zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Wpadł podczas rutynowej kontroli autokaru przed wyjazdem na szkolną wycieczkę. Teraz spędzi w zakładzie karnym najbliższe 2,5 roku.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Jarocinie, w ramach codziennych obowiązków, sprawdzają stan techniczny autokarów przed planowanymi wyjazdami. Podczas takiej kontroli weryfikowany jest też stan trzeźwości kierowcy i jego uprawnienia. Tym razem sprawa przybrała jednak zupełnie nieoczekiwany obrót. Jak do tego doszło?

Rutynowa kontrola ujawniła przestępstwo

Wszystko wydarzyło się kilkanaście minut przed północą na parkingu jednej ze szkół w powiecie jarocińskim. Autokar miał zabrać grupę uczniów i opiekunów na wycieczkę, ale zanim ruszył w trasę, mundurowi przystąpili do weryfikacji danych kierowców. Wtedy okazało się, że na jednego z nich wystawiony został nakaz doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Dokument wydał Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu. Dotyczył on kary pozbawienia wolności za przestępstwo oszustwa.

Oszust szybko pożegnał się z wolnością

55-letni mieszkaniec gminy Jarocin natychmiast został zatrzymany. Policyjna kontrola autokaru zakończyła się dla niego w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych jarocińskiej jednostki. Mężczyzna prosto stamtąd trafi do więzienia, gdzie spędzi zasądzone mu dwa lata i sześć miesięcy. Szkolna wycieczka natomiast wyruszyła w drogę, ale już bez poszukiwanego kierowcy za kierownicą.