Strona główna » Strefa buforowa na granicy polsko-białoruskiej przedłużona aż do końca sierpnia 2026

Strefa buforowa na granicy polsko-białoruskiej przedłużona aż do końca sierpnia 2026

by poznan

Strefa buforowa na granicy polsko-białoruskiej pozostanie w mocy dłużej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podpisał rozporządzenie przedłużające jej obowiązywanie od 3 czerwca do 31 sierpnia 2026 roku. Decyzja podyktowana jest koniecznością zachowania najwyższej czujności operacyjnej i skutecznej ochrony granicy.

Dlaczego przedłużono strefę?

Jak podaje MSWiA, utrzymanie bufora wynika z potrzeby utrzymania najwyższej czujności i skuteczności działań służb granicznych. Przedłużenie ma zapewnić bezpieczeństwo na newralgicznym odcinku.