Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało dziś alert do mieszkańców powiatu obornickiego. SMS-owy komunikat ostrzega przed możliwym skażeniem rzeki Warty. Osoby przebywające w tym rejonie powinny natychmiast ograniczyć wszelką aktywność nad wodą.
Treść alertu RCB
Uwaga! Możliwe skażenie i zanieczyszczenie rzeki Warta w pow. obornickim. Ogranicz wszelką aktywność w rejonie rzeki.
Alert został rozesłany do odbiorców znajdujących się na terenie powiatu obornickiego w województwie wielkopolskim. Służby apelują o unikanie kontaktu z wodą oraz niepodejmowanie żadnych działań w korycie rzeki ani na jej brzegach. Zalecenie dotyczy m.in. wędkarzy, spacerowiczów oraz wszystkich osób pracujących w pobliżu Warty.
Jak do tej pory nie podano szczegółowych informacji o źródle zanieczyszczenia. Alert RCB ma charakter prewencyjny i obowiązuje do odwołania. Mieszkańcy proszeni są o śledzenie komunikatów lokalnych władz.