1 czerwca, w godzinach popołudniowych, rawiccy policjanci patrolujący miasto zwrócili uwagę na mężczyznę, którego nerwowe zachowanie wzbudziło ich podejrzenia. Szybko okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego miał przy sobie ponad 13 gramów metamfetaminy. Co gorsza, chwilę wcześniej kierował samochodem marki Opel, dlatego pobrano mu krew do badań.
Szczegóły interwencji w Rawiczu
Funkcjonariusze podjęli kontrolę i znaleźli przy mężczyźnie znaczną ilość narkotyku. 35-latek został natychmiast zatrzymany, a zabezpieczone substancje trafiły do dalszych badań laboratoryjnych. W trakcie ustaleń wyszło na jaw, że wcześniej prowadził Opla, co wzbudziło dodatkowe podejrzenia.
W związku z przypuszczeniem, że mógł kierować pod wpływem środków odurzających, policjanci pobrali mu krew do analizy toksykologicznej.
Możliwe surowe konsekwencje
Jeśli badania potwierdzą obecność substancji zabronionych w organizmie, mieszkaniec powiatu trzebnickiego będzie musiał liczyć się nie tylko z utratą prawa jazdy, ale i z dodatkowymi konsekwencjami karnymi. Postępowanie w tej sprawie jest w toku.