Strona główna » Przy ulicy Kory powstaje rekreacyjna oaza ze zbiornikiem retencyjnym

Przy ulicy Kory powstaje rekreacyjna oaza ze zbiornikiem retencyjnym

by poznan

Trwają prace przy ulicy Kory i nowym zbiorniku retencyjnym. Na drodze technicznej powstały już nawierzchnie, a między zbiornikiem a ulicą przygotowywane jest miejsce na plac zabaw. W ramach prac wzmocniono podłoże pod przyszłe atrakcje dla dzieci. Przy placu zabaw przewidziane są też kolejne rośliny.

Zakres robót opisany przez wykonawcę

Prace nawierzchniowe prowadzone są także na drodze technicznej służącej do obsługi zbiornika retencyjnego. Przygotowywane jest również miejsce na plac zabaw, który powstanie pomiędzy nową ulicą a zbiornikiem. Realizowane są tam roboty w zakresie podbudowy, czyli wzmocnienia podłoża, na którym zamontowane zostaną atrakcje dla dzieci. Przy placu zabaw przewidziane są też kolejne rośliny.

– mówi Tomasz Płóciniczak, wiceprezes spółki Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Zbiornik już gotowy

Pozostałe prace dotyczące zbiornika na deszczówkę i wody roztopowe zostały już zrealizowane. Obiekt ma otwartą formę. Opady będą z niego odprowadzane systemem istniejących kanałów do Warty oraz wykorzystywane do podlewania zieleni. Zbiornik pomieści ok. 1900 metrów sześciennych wody, a jego powierzchnia to ok. 2800 metrów kwadratowych. Ma już docelowy kształt i wzmocnienie z płyt ażurowych, wykonane zostały również schody i zjazd techniczny na dno oraz zamontowano słupy z oprawami oświetleniowymi.

Rekreacyjna przestrzeń wokół zbiornika

Teren przy zbiorniku będzie miał charakter rekreacyjny. Przestrzeń wokół niego uatrakcyjni 90 drzew, ponad 10 tys. krzewów, liczne byliny i trawy ozdobne.

Przestrzeń rekreacyjna zyska też elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci i stojaki rowerowe.

Finansowanie

Spółka Aquanet pozyskała na realizację projektu dofinansowanie ze środków UE w ramach projektu FENX „Gospodarowanie wodami opadowymi w Poznaniu etap I”.