Strona główna » Pracownicy remontowi ukradli szkatułkę z biżuterią. Dzielnicowi z Leszna złapali ich niemal od razu

Pracownicy remontowi ukradli szkatułkę z biżuterią. Dzielnicowi z Leszna złapali ich niemal od razu

by poznan

Dwóch mężczyzn wykonujących prace remontowe w prywatnym mieszkaniu w Lesznie wykorzystało okazję i ukradło szkatułkę z biżuterią wartą prawie 3500 złotych. Zgłoszenie od właścicielki wpłynęło na policję 2 czerwca. Dzielnicowi zareagowali błyskawicznie, zatrzymując sprawców i odzyskując całe mienie, zanim jeszcze zdążyli je ukryć.

Kobieta poinformowała funkcjonariuszy, że po zakończonej usłudze remontowej w godzinach dopołudniowych odkryła brak stojącej na komodzie szkatułki wraz z zawartością. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z I Rewiru Dzielnicowych w Lesznie.

Szybka akcja dzielnicowych

Mundurowi niemal od razu wytypowali i zatrzymali podejrzanych – 30-latka z Leszna i 45-latka z Rawicza. Mężczyźni początkowo zaprzeczali, jakoby mieli cokolwiek wspólnego z kradzieżą. Prawda wyszła na jaw podczas przeszukania ich samochodu. To właśnie tam dzielnicowi znaleźli skradzioną szkatułkę z biżuterią.

Obaj trafili do leszczyńskiej komendy, gdzie śledczy przedstawili im zarzuty dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia. Odzyskane mienie natychmiast wróciło do pokrzywdzonej mieszkanki Leszna.