Strona główna » Poznańska konferencja pyta, czy widzimy siebie nawzajem w walce z przemocą domową

Poznańska konferencja pyta, czy widzimy siebie nawzajem w walce z przemocą domową

by poznan

21 maja 2026 roku w Poznaniu odbyła się konferencja „Czy widzimy siebie nawzajem? Czyli o wartości współpracy służb w skutecznym przeciwdziałaniu przemocy domowej”. Wydarzenie poświęcone było budowaniu skutecznej współpracy instytucji i służb działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wsparcia osób doświadczających przemocy. Organizatorami byli Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu oraz Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu.

Konferencję otworzyli Karolina Fabiś-SzulcWicewojewoda Wielkopolska oraz insp. Sławomir PiekutI Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

W programie znalazły się panele naukowe, praktyczne wystąpienia i dyskusje dotyczące współpracy służb, edukacji kadr oraz skutecznego przeciwdziałania przemocy domowej. Uczestnicy rozmawiali o roli edukacji, wymianie doświadczeń i wypracowywaniu rozwiązań dla osób w trudnej sytuacji życiowej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele uczelni wyższych, policji, pomocy społecznej, oświaty i organizacji społecznych. Była to przestrzeń do wymiany doświadczeń i podkreślenia znaczenia współpracy instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa i wsparcia osób doznających przemocy.

Uczestnicy zgodnie podkreślali, że skuteczne przeciwdziałanie przemocy domowej wymaga zaangażowania wielu środowisk oraz szybkiej wymiany informacji i doświadczeń. Konieczne jest dalsze rozwijanie współpracy między służbami i instytucjami.