Strona główna » Poznańscy policjanci rozbili szajkę włamywaczy. Skradziony sprzęt za 600 tysięcy złotych odzyskany w kilka godzin

Poznańscy policjanci rozbili szajkę włamywaczy. Skradziony sprzęt za 600 tysięcy złotych odzyskany w kilka godzin

by poznan

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o serię włamań do klinik i salonów kosmetycznych. Łupem sprawców padł specjalistyczny sprzęt medyczny i kosmetyczny o łącznej wartości 600 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionego mienia zaledwie kilka godzin po ostatnim włamaniu.

Jak działali sprawcy? Ich schemat był powtarzalny – uderzali nocą, byli zamaskowani i doskonale wiedzieli, co chcą wynieść. Historia tej sprawy zaczęła się na początku kwietnia 2026 roku włamaniem do kliniki stomatologiczno-kosmetycznej na terenie gminy Dopiewo pod Poznaniem. Pod osłoną nocy, po podważeniu okna, dostali się do środka i ukradli specjalistyczny laser do zabiegów kosmetycznych wraz z głowicami. Straty oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych.

Nocny rajd i włamanie w Jarocinie

Miesiąc później, w nocy z 7 na 8 maja, ci sami sprawcy uderzyli w Jarocinie. Tym razem działali jeszcze bardziej zuchwale. Ubrani w kominiarki wybili szybę witrynową salonu kosmetycznego. Ich łupem padły dwa specjalistyczne lasery do zabiegów, głowice oraz inny sprzęt medyczny. Tym razem straty przekroczyły 400 tysięcy złotych.

Nad rozwikłaniem zagadki od początku pracowali poznańscy kryminalni. Żmudna analiza zapisów monitoringu, zabezpieczonych śladów i tras przemieszczania się sprawców szybko przyniosła przełom. Funkcjonariusze powiązali oba włamania i wytypowali osoby, które mogły stać za tym procederem.

Błyskawiczna akcja i odzyskany sprzęt

Kluczowa realizacja nastąpiła zaledwie kilka godzin po włamaniu w Jarocinie. Na terenie Poznania i Komornik policjanci niemal jednocześnie zatrzymali trzech mężczyzn, obywateli Polski w wieku od 41 do 55 lat. Podczas przeszukań ich samochodu i miejsc przebywania funkcjonariusze odzyskali w całości sprzęt skradziony w Jarocinie, wart ponad 412 tysięcy złotych.

To nie był jednak koniec odkryć. W mieszkaniach i pojazdach zatrzymanych znaleziono również narkotyki oraz skradzione tablice rejestracyjne. Dalsze czynności zaprowadziły śledczych aż do województwa kujawsko-pomorskiego. Tam, po nitce do kłębka, odzyskano część sprzętu skradzionego z kliniki w Palędziu.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, posiadania narkotyków oraz kradzionych tablic rejestracyjnych. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu dwóch podejrzanych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd.