Strona główna » Poznań w walce o awanse – piłka, rugby, hokej i żużel

Poznań w walce o awanse – piłka, rugby, hokej i żużel

by poznan

Już w najbliższą sobotę, 30 maja, może rozstrzygnąć się walka o awans Warty Poznań. Ostatnia kolejka 2. ligi to mecz z Resovią Rzeszów, w którym zielonym wystarczy jeden punkt, by wrócić do 1. ligi. Remis zapewni bezpośredni awans i pozwoli uniknąć baraży. Nikt nie zakłada innego scenariusza, ale porażka może skomplikować sytuację.

Warcie zagraża tylko Olimpia Grudziądz, tracąca do poznaniaków 2 punkty. Awans oznacza powrót na zaplecze Ekstraklasy po roku przerwy.

Rugbyści Posnanii też walczą o elitę

Przed szansą na powrót do Ekstraklasy po trzech latach stają również rugbyści Posnanii. W przedostatniej kolejce sezonu zasadniczego awansowali na 2. miejsce. Jeśli utrzymają je po meczu z RK Skrą Warszawa, to w weekend 13–14 czerwca zmierzą się w fazie play-off z liderem – Spartą Jarocin. Zwycięzca tego pojedynku w nowym sezonie zagra w najwyższej lidze.

Hokej na trawie – poznańska dominacja

Tradycyjnie poznańskie zespoły wiodą prym w rozgrywkach hokeja na trawie. W ośmioosobowej Superlidze połowa drużyn pochodzi ze stolicy Wielkopolski. Do końca części zasadniczej pozostały dwie kolejki. Aktualnie tabelę otwiera Warta, za nią plasuje się zeszłoroczny mistrz – Pomorzanin Toruń, a podium zamyka HKS Siemianowiczanka.

Do półfinałów awansują cztery najlepsze zespoły. Szanse na to mają jeszcze trzy poznańskie drużyny: AZS Politechnika, WKS Grunwald oraz Enea AZS AWF.

Żużlowcy Skorpionów zaskakują w Metalkas 2. Ekstralidze

Najdłużej, bo do września, trzeba będzie czekać na rozstrzygnięcia w Metalkas 2. Ekstralidze. PSŻ Hunters Poznań pozytywnie zaskakuje – po 6. kolejkach zajmuje 2. miejsce. Do końca fazy zasadniczej pozostało osiem rund, a aż w pięciu z nich Skorpiony pojadą przed własną publicznością. Utrzymanie się w najlepszej czwórce, dające możliwość jazdy z najlepszymi ekipami, wydaje się bardzo realne.