Ponad 3 tysiące strażaków i przedstawicieli innych służb walczyło przez tydzień z ogniem w Puszczy Solskiej. Dziś Premier Donald Tusk podziękował im za udział w akcji gaśniczej podczas uroczystości w KPRM.
„Chcę zapewnić, że zawsze będziecie mieli nasze pełne wsparcie i ochronę. Niech nikt, kto jest na służbie, nie waha się, żeby ruszyć z pomocą, gdy otrzyma sygnał o zagrożeniu” – powiedział Donald Tusk.
Surowe konsekwencje dla przeszkadzających
Szef rządu zapowiedział, że każdy kto dezorganizuje pracę strażaków trafi do więzienia. Państwo będzie działało w tej sprawie skutecznie.