Strona główna » Pijany 21-latek z Pleszewa spowodował dwa zdarzenia i uciekł. W aucie miał narkotyki

Pijany 21-latek z Pleszewa spowodował dwa zdarzenia i uciekł. W aucie miał narkotyki

by poznan

23 maja br. o godz. 3:40 dyżurny pleszewskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu ulicy Hallera z ulicą Marszewską. Kierowca audi uderzył w mercedesa, po czym uciekł z miejsca kolizji. Wkrótce doprowadził do kolejnego zdarzenia w Czerminie – uderzył w betonowe ogrodzenie posesji.

Kierowca uciekał po kolizji

52-letni mieszkaniec gminy Gołuchów jechał ulicą Hallera, gdy nagle w jego pojazd uderzyło audi. Sprawca jechał od strony Placu Powstańców Wielkopolskich. Po zderzeniu wysiadł, obejrzał uszkodzenia i odjechał w kierunku Czermina. Pokrzywdzony ruszył za nim w pościg.

Zakaz i alkohol za kierownicą

W Czerminie audi uderzyło w ogrodzenie. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec Pleszewa. Badanie alkomatem wykazało 0,8 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się też, że od 2023 roku obowiązuje go aktywny zakaz prowadzenia pojazdów – na okres 3 lat.

W aucie znaleziono narkotyki

Policjanci przeszukali pojazd i znaleźli substancje narkotyczne. Po zbadaniu okazało się, że był to mefedron. 21-latek trafił do policyjnego aresztu.

Jak myślisz, jaka kara spotka młodego kierowcę? Grozi mu nawet 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu i posiadanie narkotyków.