Wczoraj dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie odebrał dwa zgłoszenia o zdarzeniach drogowych, w których sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. W Mariance Mroczeńskiej 25-latek z ponad promilem alkoholu nie ustąpił pierwszeństwa dziecku na hulajnodze. W Donaborowie 47-latek z 2 promilami spowodował kolizję z oplem.
Marianka Mroczeńska: nietrzeźwy kierowca wjechał w dziecko
Około godziny 8:00 w Mariance Mroczeńskiej 25-letni mieszkaniec tej miejscowości, kierując Peugeotem, nie ustąpił pierwszeństwa małoletniemu jadącemu hulajnogą elektryczną. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu. Dziecko zostało zabrane przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawca został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.
Donaborów: pijany na hulajnodze spowodował kolizję
O godzinie 18:30 w Donaborowie 47-letni mężczyzna z gminy Baranów, jadąc hulajnogą elektryczną, wykonał nieprawidłowy manewr skrętu i zderzył się z samochodem marki Opel, którym kierował 60-letni mieszkaniec gminy Łęka Opatowska. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami – za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji.
„Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich — widząc osobę, która piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę — nie bądźmy obojętni, reagujmy. Natychmiast poinformujmy Policję, dzwoniąc do najbliższej jednostki lub pod nr 112.”