W niedzielę, 31 maja, ogrody Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie zamienią się w magiczną Krainę Wyobraźni. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska zaprasza wszystkie dzieci na wyjątkowy, bezpłatny piknik z okazji Dnia Dziecka. Od godziny 10:00 do 17:00 będzie można odkrywać przyrodę pełną roślin, zwierząt, kolorów i dźwięków. Ostatnie wejście zaplanowano na 16:00.
Co przygotowało GIOŚ?
Na stoisku Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w warsztatach przyrodniczych. Dzieci poznają bogactwo polskiej przyrody, zakręcą kołem i odpowiedzą na pytania. A może własnoręcznie ulepią pamiątkę z gliny? To świetna okazja, by przez zabawę zgłębić tajemnice natury.
Inne atrakcje
Wydarzenie organizowane w ogrodach KPRM oraz strefie przed budynkiem obfituje w wiele innych atrakcji. Wstęp jest całkowicie darmowy. To idealny sposób na spędzenie niedzieli w rodzinnym gronie.
Ważne informacje praktyczne
Wejścia na piknik znajdują się na Al. Ujazdowskich – od strony placu Na Rozdrożu lub od skrzyżowania z ulicą Bagatela. Po wejściu do ogrodów KPRM nie będzie można wrócić na Al. Ujazdowskie – ruch odbywa się tylko w jednym kierunku. Wyjście z ogrodów prowadzi wyłącznie bramą od strony ul. Bagatela. Jeśli chcecie wrócić, możecie ponownie skorzystać z wejścia przy Bagateli.