Strona główna » Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy który uderzył w zaparkowany samochód w Strzyżewie

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy który uderzył w zaparkowany samochód w Strzyżewie

by poznan

Świadkowie w Strzyżewie zatrzymali 44-letniego kierowcę, który miał blisko 2 promile alkoholu. Do zdarzenia doszło 24 maja o godz. 21:30. Mężczyzna, będąc pod wpływem alkoholu, uderzył w zaparkowany pojazd i próbował odjechać. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu w Strzyżewie. Na miejscu policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zastali świadków zdarzenia. Okazało się, że kierowca peugeota expert jechał ulicą Krotoszyńską w Dobrzycy, poruszając się całą szerokością jezdni.

Przebieg zdarzenia i reakcja świadków

Zaniepokojeni stylem jazdy świadkowie pojechali za mężczyzną, informując wcześniej policjantów. Na ulicy Targowej w Dobrzycy kierowca peugeota uderzył w zaparkowany na poboczu samochód. Nie zatrzymał się – dopiero w Strzyżewie zjechał na pobocze i wysiadł z pojazdu. Właśnie wtedy świadkowie go ujęli.

Policjanci wylegitymowali 44-letniego obywatela Kolumbii, który podróżował z 25-letnią pasażerką. Badanie alkomatem wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.