Strona główna » Najpierw ukradł rower, potem wyszło, że jest poszukiwany. 17-latek z Raszkowa trafił za kraty

Najpierw ukradł rower, potem wyszło, że jest poszukiwany. 17-latek z Raszkowa trafił za kraty

by poznan

17-latek podejrzany o kradzież roweru górskiego został zatrzymany przez kryminalnych z Ostrowa Wielkopolskiego. Mundurowi szybko odkryli, że młody mężczyzna nie tylko dopuścił się przestępstwa, ale jest również osobą poszukiwaną.

Kradzież i szybkie zatrzymanie

Cała sprawa zaczęła się 23 maja około godziny 18:00, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim zgłosił się okradziony mężczyzna. Z jego relacji wynikało, że do kradzieży roweru górskiego o wartości blisko 2,5 tysiąca złotych doszło tego samego dnia, chwilę po północy na terenie miejscowości Raszków.

Sprawą natychmiast zajęli się ostrowscy kryminalni. Ich praca przyniosła błyskawiczne efekty. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze ustalili, że związek z przestępstwem ma 17-letni mieszkaniec gminy Raszków. W godzinach wieczornych policjanci zapukali do jego drzwi i dokonali zatrzymania młodego mężczyzny.

Niespodzianka w trakcie czynności

W trakcie wykonywanych czynności na jaw wyszły nowe fakty. Okazało się, że nastolatek był osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim wydał wobec niego nakaz doprowadzenia do ośrodka wychowawczego. Dlaczego sąd go szukał? Tego w komunikacie nie ujawniono.

Skradziony rower został odzyskany przez policjantów i niebawem trafi z powrotem do swojego właściciela. Zatrzymany 25 maja został umieszczony w ośrodku wychowawczym. Za swoje zachowanie 17-latek odpowie teraz przed sądem.