Strona główna » Najlepsi patrolowcy z Wielkopolski jadą na ogólnopolski finał do Słupska

Najlepsi patrolowcy z Wielkopolski jadą na ogólnopolski finał do Słupska

by poznan

2 czerwca w Wielkopolsce odbył się XXX Wojewódzki Finał „Turnieju Par Patrolowych”. Najlepsi policjanci służby prewencyjnej z całego garnizonu rywalizowali o prawo startu w finale krajowym. Wyłoniono dwie pary, które będą reprezentować region w Szkole Policji w Słupsku. Zmagania były niezwykle zacięte i sprawdzały wszechstronne umiejętności funkcjonariuszy.

Turniej z 30-letnią tradycją

„Turniej Par Patrolowych” organizowany jest nieprzerwanie od 1994 roku. To ważne wydarzenie w doskonaleniu zawodowym policjantów prewencji. Konkurencje odzwierciedlają realne wyzwania codziennej służby i pozwalają wskazać obszary do dalszego rozwoju. Każda edycja to okazja do wymiany doświadczeń i promowania profesjonalnego wizerunku stróża prawa.

Test wiedzy, sprawności i strzelanie

Uczestnicy z komend miejskich i powiatowych Wielkopolski oraz Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu zmierzyli się w trzech konkurencjach: teście wiedzy, teście sprawności fizycznej i strzelaniu. Celem było wyłonienie sprawnych, zdecydowanych funkcjonariuszy o wysokich kwalifikacjach zawodowych i gotowości do niesienia pomocy z poszanowaniem praw obywatelskich.

A kto okazał się najlepszy? Pierwsze miejsce zdobyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Drugą lokatę wywalczyli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. To oni pojadą na finał ogólnopolski do Słupska, by powalczyć o miano najlepszej pary patrolowej w kraju. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!