30 maja biblioteka przy ul. Prusa 3 zamieni się w magiczny świat japońskich opowieści. Tegoroczny Dzień Dziecka zaprasza dzieci i rodziny do krainy smoków, uroczych kotów Maneki-neko i kreatywnej zabawy. Maneki-neko, według japońskiej tradycji, przynoszą szczęście – zapowiadają organizatorzy.
Program wydarzenia
„Śladami Maneki-neko” – baśniowa podróż z Agnieszką Mróz.
„Podróż po bibliotece z Króliczkiem Psotniczkiem” – zabawa dla najmłodszych.
RPG „Tropem smoków” (10+) – kontakt: 61 66 40 883.
„Kwitnący Teatr Kamishibai” – spektakl i warsztaty (5-8 lat).
„Malarze kotów” – familijny plener malarski.
Przez cały dzień będzie można także odkrywać starannie wybraną literaturę japońską oraz mangi dla różnych grup wiekowych.