W Środzie Wielkopolskiej doszło do groźnej kolizji z udziałem rowerzysty. 33-letni kierowca po spowodowaniu zdarzenia próbował uciec, nie udzielając pomocy. Dzięki zdecydowanej reakcji świadków został jednak ujęty na miejscu i przekazany policji.
Co wydarzyło się 16 maja?
Zdarzenie miało miejsce 16 maja br. po godzinie 19:00 w Środzie Wielkopolskiej. Do policjantów kontrolujących pojazd na ulicy Topolskiej podjechała kobieta. Poinformowała, że jej znajomi właśnie ujęli mężczyznę, który chwilę wcześniej doprowadził do kolizji z rowerzystą i próbował odjechać z miejsca wypadku.
Kierowca z zakazami i listem gończym
Na miejscu okazało się, że 33-letni obcokrajowiec posiada dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. To nie wszystko – mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 5 miesięcy pozbawienia wolności. Został natychmiast zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.
Dalsze konsekwencje
Teraz odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale również za złamanie sądowych zakazów. O jego losie zadecyduje sąd. Reakcja świadków miała kluczowe znaczenie – zapobiegli oni potencjalnie poważniejszym skutkom.