Strona główna » Jechał 136 km/h w obszarze zabudowanym pod Kaliszem – stracił prawo jazdy i dostał 2500 zł mandatu

Jechał 136 km/h w obszarze zabudowanym pod Kaliszem – stracił prawo jazdy i dostał 2500 zł mandatu

by poznan

27-letni kierowca Chevroleta w obszarze zabudowanym pędził aż 136 km/h – o 86 km/h za szybko. Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali go w miejscowości Aleksandria. Stracił prawo jazdy, dostał mandat 2500 zł i 13 punktów karnych.

Rażące przekroczenie prędkości w Aleksandrii

Mężczyzna został skontrolowany wczoraj na terenie miejscowości Aleksandria. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 136 km/h. Przekroczenie o 86 km/h w terenie zabudowanym to nie tylko ogromne ryzyko, ale i surowe konsekwencje.

Funkcjonariusze z kaliskiej drogówki, którzy dbają o bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu, nie mieli wątpliwości. Zatrzymali kierowcy dokument prawa jazdy. Dodatkowo nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł oraz przyznali 13 punktów karnych.

Co grozi kierowcy za jazdę bez uprawnień?

Przypominamy: jeśli kierowca mimo zatrzymanego prawa jazdy dalej będzie prowadził auto, okres zatrzymania dokumentu zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. Kolejna kontrola bez uprawnień skończy się cofnięciem prawa jazdy i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Czy 27-latek zrozumie powagę sytuacji? Tego dowiemy się najpewniej przy kolejnych kontrolach. Na razie jego konto zasiliło 2500 zł mandatu, a do puli punktów doszło 13.