Mobilny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (MPSZOK), czyli popularny Gratowóz, ponownie wyrusza na ulice Poznania. Już w sobotę 23 maja mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać uciążliwe odpady problemowe. To wygodna alternatywa dla stacjonarnych Gratowisk, których lista wciąż się powiększa.
Co można oddać?
Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (AGD, RTV, komputery, kable), baterie, akumulatory, świetlówki, termometry, tekstylia i odzież, przeterminowane leki oraz chemię domową (farby, rozpuszczalniki – wyłącznie w szczelnych opakowaniach).
Czego Gratowóz nie przyjmuje?
Mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, gruzu, opon, azbestu oraz zwykłych śmieci komunalnych – zmieszanych, plastiku, papieru.
Ważne zasady
Wszystkie odpady trzeba przekazać osobiście pracownikowi obsługującemu pojazd. Porzucanie śmieci w miejscu postoju przed przyjazdem lub po odjeździe Gratowozu jest surowo zabronione. Jeśli nie zdążysz w sobotę, pamiętaj, że odpady problemowe możesz bezpłatnie oddać przez cały tydzień na jednym z trzech poznańskich Gratowisk: przy ul. Wrzesińskiej, 28 Czerwca 1956 r. oraz w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej.
Rozkład jazdy na sobotę 23 maja
Starołęka – Minikowo
Krzesiny – Pokrzywno – Garaszewo
Szczepankowo – Spławie – Krzesinki
Antoninek – Zieliniec – Kobylepole
Warszawskie – Pomet – Maltańskie
Starołęka – Minikowo
Pełny harmonogram przejazdów Gratowozu na II kwartał jest dostępny w aplikacji Smart City Poznań.