Wczoraj w powiecie wołomińskim wybuchł groźny pożar lasu. Dziś rano Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński wzięli udział w odprawie służb. Sytuacja stopniowo się poprawia, ale akcja gaśnicza wciąż trwa.
Od wczoraj w działaniach bierze udział około 800 strażaków. Część mieszkańców została ewakuowana. Gaszenie ognia prowadzone jest z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu – m.in. dronów FlyEye i Bayraktar. W akcję zaangażowani są także żołnierze WOT.
„Odebrałem meldunek służb o ogromnej pracy wykonanej w nocy. Dziękuję wszystkim strażakom, funkcjonariuszom oraz żołnierzom WOT, którzy walczą z żywiołem” – powiedział Prezes Rady Ministrów.
Premier ponowił apel o stosowanie się do poleceń służb i zachowanie ostrożności. Służby pozostają w pełnej mobilizacji, prowadząc działania gaśnicze z powietrza i z ziemi.