Strona główna » Cyberodporność i infrastruktura krytyczna na seminarium RCB 27-28 maja

Cyberodporność i infrastruktura krytyczna na seminarium RCB 27-28 maja

by poznan

Przez dwa dni, 27 i 28 maja, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) prowadziło seminarium poświęcone cyberbezpieczeństwu. Eksperci rozmawiali o budowie cyberodporności, ochronie infrastruktury krytycznej i zapewnieniu ciągłości działania państwa. Wszystko w obliczu rosnących zagrożeń cyfrowych.

Główne tematy seminarium

W programie znalazło się omówienie cyberbezpieczeństwa infrastruktury krytycznej i wdrażania nowelizacji Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa (KSC). Przedstawiono aktualny krajobraz cyberzagrożeń oraz metody audytów i budowy odporności organizacji. Dyskutowano również o bezpieczeństwie komunikacji przemysłowej i systemów OT, a także o satelitarnej łączności i internecie w sytuacjach kryzysowych.

Debata i wnioski z ćwiczeń

Seminarium zakończyła debata poświęcona łączności w kryzysie i pierwszym wnioskom z ćwiczeń „Kaskada 2026”. Uczestnicy podkreślali znaczenie współpracy i wymiany doświadczeń.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podziękowało prelegentom i uczestnikom za inspirujące dyskusje oraz wspólne budowanie bezpieczniejszej cyberprzestrzeni.