Strona główna » Awaria torowiska na Roosevelta – autobusy i tramwaje na objazdach

Awaria torowiska na Roosevelta – autobusy i tramwaje na objazdach

by poznan

Awaria torowiska na ulicy Roosevelta w Poznaniu spowodowała zamknięcie kluczowego odcinka tramwajowego. Do odwołania zamknięty będzie odcinek od wyjazdu z Trasy PST na ul. Roosevelta do pętli Wilczak, a także do pętli Połabska oraz do pętli Piątkowska. Tramwaje linii 3 i 9 jadące z Unii Lubelskiej i Dębca PKM pojadą bez zmian do Mostu Teatralnego, a następnie Trasą PST na Os. Sobieskiego.

Z powrotem z Os. Sobieskiego kursować będą „pestką” do węzła Most Teatralny i dalej po swoich trasach. Funkcjonowanie linii 4 będzie zawieszone.

„Dziesiątka” z Dębca PKM pojedzie bez zmian do Mostu Teatralnego, a następnie przez Fredry, Plac Ratajskiego i Plac Wielkopolski do węzła Małe Garbary. Wracać będzie po tej samej trasie.

Tramwaje linii 11 z Unii Lubelskiej pojadą bez zmian do Ronda Kaponiera, a następnie przez Święty Marcin, ul. Gwarną i ul. Fredry do węzła Most Teatralny, skąd wrócą po stałej trasie do Unii Lubelskiej.

Na odcinku pomiędzy węzłami Wilczak a Błażeja funkcjonować będzie linia tramwajowa 93 – składy będą jeździć co 10 minut.

Komunikacja zastępcza dla pasażerów

Autobusy linii 169 zostaną skierowane objazdem ulicami Winogrady i Murawa. Uruchomiona zostanie też dodatkowa linia autobusowa T na trasie: PIĄTKOWSKA – Piątkowska – Aleje Solidarności – Witosa – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Wielkopolska – Pułaskiego – Roosevelta – RONDO KAPONIERA – Święty Marcin – Al. Niepodległości – Przepadek – Winogrady – Murawa – OS. WICHROWE WZGÓRZE.

Na odcinku pomiędzy węzłem Most Teatralny a skrzyżowaniem ul. Święty Marcin i Al. Niepodległości autobusy kursują torowiskiem. Pasażerowie korzystający z tramwajów linii 3, 4, 9, 10 i 11 mają możliwość przesiadek.