Strona główna » 41 tysięcy kibiców i 800 policjantów zabezpieczy niedzielny mecz Lecha z Legią w Poznaniu

41 tysięcy kibiców i 800 policjantów zabezpieczy niedzielny mecz Lecha z Legią w Poznaniu

by poznan

W najbliższą niedzielę stolicę Wielkopolski czekają wielkie sportowe emocje – Lech Poznań zmierzy się z Legią Warszawa na Enea Stadionie. Mecz został zakwalifikowany jako sportowa impreza masowa „podwyższonego ryzyka”. Dziś w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych w celu omówienia zabezpieczenia meczu.

W spotkaniu udział wzięli I wicewojewoda wielkopolska Karolina Fabiś-Szulc, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marcin Karpiński oraz przedstawiciele policji, straży pożarnej, klubu Lech Poznań i miasta. Omówili oni szczegółowy raport dotyczący bezpieczeństwa.

– Piłka nożna od zawsze daje nam ogromne emocje i poczucie wspólnoty. Kibicujmy głośno, z sercem, ale z szacunkiem do siebie nawzajem i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo. Odpowiedzialne kibicowanie to fundament, na którym budujemy prawdziwą kulturę polskiego sportu – podkreśla wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc.

Szczegóły zabezpieczenia meczu

Organizatorzy spodziewają się udziału 41 tysięcy uczestników, z czego blisko 2 tysiące to kibice gości. O bezpieczeństwo podczas meczu, a także przed i po jego zakończeniu, zadba blisko 800 policjantów, 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej (w tym jeden zastęp specjalistyczny ratownictwa chemiczno-ekologicznego), 9 podwójnych patroli medycznych i 3 karetki, w tym jedna specjalistyczna. Służby będą monitorować przejazd kibiców, a wzmożone patrole pojawią się w miejscach parkingowych, na stacjach benzynowych, przystankach komunikacji miejskiej oraz stacjach kolejowych.