Strona główna » 32 pseudokibiców Lecha i Pogoni zatrzymanych po ustawce na S3

32 pseudokibiców Lecha i Pogoni zatrzymanych po ustawce na S3

by poznan

Policjanci z Poznania i Szczecina zatrzymali 32 pseudokibiców za udział w ustawce. Do groźnej bójki doszło 25 stycznia 2025 roku na jednym z MOP-ów przy drodze ekspresowej S3. W zdarzeniu uczestniczyło około 120 zamaskowanych fanów Lecha Poznań i Pogoni Szczecin.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prowadzą postępowanie w tej sprawie. Po uzyskaniu informacji o bójce, natychmiast zabezpieczyli monitoring z miejsca zdarzenia. To właśnie nagrania z kamer stały się kluczowym dowodem w identyfikacji uczestników.

Wspólna akcja policji z dwóch województw

W ustalaniu tożsamości pseudokibiców i ich zatrzymaniach pomagali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Efektem tej współpracy było zatrzymanie 25 maja br. aż 32 osób. Śledczy zabezpieczyli również odzież, pieniądze oraz przedmioty, które mogły być użyte podczas starcia.

Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w bójce o charakterze chuligańskim. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem i otrzymali zakazy stadionowe.