Kępińscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali w czwartek około godziny 21:30 32-letniego obywatela Ukrainy na hulajnodze elektrycznej. Mężczyzna przejeżdżał przez przejście dla pieszych na terenie Kępna, a funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz przejeżdżanie hulajnogą przez pasy został ukarany mandatami.
Hulajnogi elektryczne to już codzienność na drogach. Wielu użytkowników zapomina jednak o przepisach ruchu drogowego. Czy pamiętamy, że hulajnogą elektryczną też nie wolno jeździć po alkoholu? To kolejny przypadek, który pokazuje, że policja nie ma pobłażania. Funkcjonariusze uniemożliwili 32-latkowi dalszą jazdę. Mieszkaniec powiatu kępińskiego został ukarany mandatami. Apel policji o trzeźwość i rozwagę pozostaje aktualny.