Strona główna » 21 wielkopolskich samorządowców uhonorowanych za zasługi dla samorządu w Poznaniu

21 wielkopolskich samorządowców uhonorowanych za zasługi dla samorządu w Poznaniu

by poznan

27 maja to Dzień Samorządu Terytorialnego – święto upamiętniające pierwsze wolne wybory z 1990 roku. W tym roku 21 samorządowców z Wielkopolski zostało odznaczonych podczas uroczystości w Poznaniu. Wyróżnienia wręczyli wicewojewodowie Karolina Fabiś-Szulc i Jarosław Maciejewski w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim.

Odznaka Honorowa „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”

Odznaka została ustanowiona w czerwcu 2015 roku rozporządzeniem Rady Ministrów, w roku jubileuszu 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Jest wyrazem uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz wzmacniania struktur samorządowych. Nadawana jest za szczególne zasługi dla samorządu.

Jako wojewoda, ale także jako Wielkopolanka, chcę podkreślić znaczenie wzajemnego wspierania się administracji rządowej i samorządowej. Działając razem – z wzajemnym szacunkiem i poczuciem odpowiedzialności – skutecznie odpowiadamy na kolejne wyzwania i budujemy państwo bliskie obywatelom. Warto w tym dniu przypomnieć, że samorząd nie zamyka się w strukturach ani w statystykach. Tworzą go ludzie: urzędnicy, radni, sołtysi, społecznicy, przedsiębiorcy i wszyscy, zaangażowani w sprawy publiczne. Państwa doświadczenie, profesjonalizm i oddanie kształtują nowoczesne i przyjazne miejsca do życia, nadają sens przemianom i są fundamentem sukcesu Wielkopolski.

– powiedziała podczas uroczystości I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc.

Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odznaki otrzymało 21 wielkopolskich samorządowców, którzy od wielu lat pracują na rzecz lokalnych społeczności.