Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 49-letni kierowca ciężarówki, który w poniedziałkowy poranek sunął drogą ekspresową S8. Jego niebezpieczną jazdę przerwał patrol policji z Kępna.
Zgłoszenie i natychmiastowa akcja
W poniedziałek (1.06.2026) około godz. 6:00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kępnie odebrał niepokojące zgłoszenie. Wynikało z niego, że trasą S8 w kierunku Wrocławia jedzie ciężarówka, której kierowca nie trzyma pasa drogowego i może być pijany.
Patrol drogówki natychmiast ruszył na miejsce. Na drodze ekspresowej S8 funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd – Scanię z naczepą – i zatrzymali go do kontroli. Czy można sobie wyobrazić bardziej skrajną nieodpowiedzialność?
Ponad 2 promile i utrata prawa jazdy
Za kierownicą siedział 49-letni mieszkaniec gminy Garwolin. Badanie alkomatem nie pozostawiło złudzeń – urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Policjanci natychmiast zatrzymali mu prawo jazdy, a o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.
Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat pozbawienia wolności.